Asystent Allegro - Narzędzia dla sprzedawców Allegro
Rejestracja
Logowanie

Unikanie opłaty utrzymaniowej Allegro

Pobieranie opłat w Allegro

Serwis Allegro pobiera opłaty za wystawienie aukcji, prowizję od sprzedaży przedmiotów i opcje dodatkowe, takie jak np. ochrona przesyłki. Oprócz tych podstawowych kosztów została wprowadzona opłata za utrzymanie aukcji. Jest pobierana w przypadku gdy w danej aukcji nie było żadnych ofert kupna przez ostatnie 365 dni. Allegro nalicza ją co 10 dni, a koszt jest zależny od kategorii i waha się od 5 do 15 groszy. Opłata zostaje wstrzymana w momencie gdy sprzedawca zakończy aukcję.

Jak uniknąć tej opłaty?

AleAsystent.pl może automatycznie zakończyć Twoje oferty, w których przez ostatnie 11 miesięcy nie było żadnego zakupu. Gdy to nastąpi system również automatycznie wystawi aukcję ponownie, dokładnie taką samą jak była. W nowej aukcji zmieni się jedynie jej numer. System może przesłać powiadomienie e-mail z informacją jakie aukcje zostały zakończone.

Uruchomienie tej funkcji pozwoli na uniknięcie opłaty naliczanej co 10 dni, która w przypadku większej ilości aukcji może generować duże koszty. Dzięki raportom e-mail można kontrolować wznawiane aukcje. Jeden raport zawiera maksymalnie 20 aukcji, więc w przypadku wznowienia np. 100 aukcji zostanie przesłane 5 wiadomości.

Funkcję można włączyć w ustawieniach.

omijanie opłaty utrzymaniowej

Po zaznaczeniu powyższych opcji usługa zacznie działać, nie ma potrzeby zapisywania zmian.