Unikanie opłaty utrzymaniowej Allegro

Pobieranie opłat w Allegro

Serwis Allegro pobiera opłaty za wystawienie aukcji, prowizję od sprzedaży przedmiotów i opcje dodatkowe, takie jak np. ochrona przesyłki. Oprócz tych podstawowych kosztów została wprowadzona opłata za utrzymanie aukcji. Jest pobierana w przypadku gdy w danej aukcji nie było żadnych ofert kupna przez ostatnie 365 dni. Allegro nalicza ją co 10 dni, a koszt jest zależny od kategorii i waha się od 5 do 15 groszy. Opłata zostaje wstrzymana w momencie gdy sprzedawca zakończy aukcję.

Jak uniknąć tej opłaty?

AleAsystent.pl może automatycznie zakończyć Twoje oferty, w których przez ostatnie 11 miesięcy nie było żadnego zakupu. Gdy to nastąpi system również automatycznie wystawi aukcję ponownie, dokładnie taką samą jak była. W nowej aukcji zmieni się jedynie jej numer. System może przesłać powiadomienie e-mail z informacją jakie aukcje zostały zakończone.

Uruchomienie tej funkcji pozwoli na uniknięcie opłaty naliczanej co 10 dni, która w przypadku większej ilości aukcji może generować duże koszty. Dzięki raportom e-mail można kontrolować wznawiane aukcje. Jeden raport zawiera maksymalnie 20 aukcji, więc w przypadku wznowienia np. 100 aukcji zostanie przesłane 5 wiadomości.

Funkcję można włączyć w ustawieniach.

omijanie opłaty utrzymaniowej

Po zaznaczeniu powyższych opcji usługa zacznie działać, nie ma potrzeby zapisywania zmian.

Powiązane tematy
Unikanie trudnych klientów Autoresponder pytań Allegro Odzyskanie porzuconych koszyków Autoresponder dyskusji Allegro Unikanie anulowania zamówień Automatyczne wnioski o zwrot prowizji Hurtowe zmiany cen Edytor zestawów Allegro Sprawdzanie ID konta Allegro Komunikator Allegro