Edytor zestawów Allegro

Czym są zestawy Allegro?

Allegro daje możliwość stworzenia dowolnych zestawów ofert, dzięki którym aukcje są jeszcze bardziej atrakcyjne dla klientów. Oprócz korzyści z dodatkowych zakupów innych przedmiotów jest też możliwość przyznania atrakcyjnego rabatu, za kupno w zestawie.

AleAsystent oprócz standardowych opcji tworzenia i edycji daje również możliwość przygotowania kopii zapasowej zestawów oraz szybkiego kopiowania i wklejania ofert do nowych lub już stworzonych zestawów. Samo przeglądanie aukcji jest wygodne dzięki jednoczesnemu podglądowi wielu przedmiotów i stworzonych już zestawów.

Jak używać edytora?

Po zalogowaniu do swojego panelu przejdź do zakładki Więcej funkcji -> Edytor zestawów. W pierwszym rzędzie znajdują się przyciski pobierania aukcji oraz zestawów, a pod nimi opcje filtrowania. Dzięki filtrom można odszukać aukcje z konkretnych kont Allegro, wpisać dokładny numer aukcji, lub słowa znajdujące się w jej tytule. Możliwe jest również szukanie po zakresach cenowych.

filtrowanie zestawów i aukcji

W kolejnym rzędzie znajduje się tabela z aukcjami i stworzonymi zestawami. Nad ikonami przedmiotów są przyciski funkcyjne odpowiedzialne za:

edycja zestawów

Tworzenie zestawu rozpoczyna się od kliknięcia ikony plusa () w pustym oknie tabeli, obok jednej z aukcji. Następnie pojawi się okno z już dodaną aukcją i możliwością dołączenia do niej kolejnych. Oferty dodaje się przy użyciu pola wyszukiwania i przycisku dodaj ofertę do zestawu. Na dole formularza można przyznać rabat.

nowy zestaw

Po kliknięciu utwórz nowy zestaw zostanie zapisany w serwisie AleAsystent. Gdy chcemy udostępnić zestawy, które stworzyliśmy klientom na Allegro, należy kliknąć Zapisz na Allegro co spowoduje aktualizację obecnych zestawów na Allegro na nowe.

zapisywanie zestawów na allegro

W ostatniej sekcji znajduję się opcje tworzenia kopii zapasowej. Jednym klawiszem można stworzyć kopię wszystkich zestawów znajdujących się aktualnie w tabeli. Niżej znajduje się lista z utworzonymi kopiami, które można wczytać w dowolnym momencie i modyfikować.

kopia zapasowa