Asystent Allegro - Narzędzia dla sprzedawców Allegro
Rejestracja
Logowanie

Edytor zestawów Allegro

Czym są zestawy Allegro?

Allegro daje możliwość stworzenia dowolnych zestawów ofert, dzięki którym aukcje są jeszcze bardziej atrakcyjne dla klientów. Oprócz korzyści z dodatkowych zakupów innych przedmiotów jest też możliwość przyznania atrakcyjnego rabatu, za kupno w zestawie.

AleAsystent oprócz standardowych opcji tworzenia i edycji daje również możliwość przygotowania kopii zapasowej zestawów oraz szybkiego kopiowania i wklejania ofert do nowych lub już stworzonych zestawów. Samo przeglądanie aukcji jest wygodne dzięki jednoczesnemu podglądowi wielu przedmiotów i stworzonych już zestawów.

Jak używać edytora?

Po zalogowaniu do swojego panelu przejdź do zakładki Więcej funkcji -> Edytor zestawów. W pierwszym rzędzie znajdują się przyciski pobierania aukcji oraz zestawów, a pod nimi opcje filtrowania. Dzięki filtrom można odszukać aukcje z konkretnych kont Allegro, wpisać dokładny numer aukcji, lub słowa znajdujące się w jej tytule. Możliwe jest również szukanie po zakresach cenowych.

filtrowanie zestawów i aukcji

W kolejnym rzędzie znajduje się tabela z aukcjami i stworzonymi zestawami. Nad ikonami przedmiotów są przyciski funkcyjne odpowiedzialne za:

edycja zestawów

Tworzenie zestawu rozpoczyna się od kliknięcia ikony plusa () w pustym oknie tabeli, obok jednej z aukcji. Następnie pojawi się okno z już dodaną aukcją i możliwością dołączenia do niej kolejnych. Oferty dodaje się przy użyciu pola wyszukiwania i przycisku dodaj ofertę do zestawu. Na dole formularza można przyznać rabat.

nowy zestaw

Po kliknięciu utwórz nowy zestaw zostanie zapisany w serwisie AleAsystent. Gdy chcemy udostępnić zestawy, które stworzyliśmy klientom na Allegro, należy kliknąć Zapisz na Allegro co spowoduje aktualizację obecnych zestawów na Allegro na nowe.

zapisywanie zestawów na allegro

W ostatniej sekcji znajduję się opcje tworzenia kopii zapasowej. Jednym klawiszem można stworzyć kopię wszystkich zestawów znajdujących się aktualnie w tabeli. Niżej znajduje się lista z utworzonymi kopiami, które można wczytać w dowolnym momencie i modyfikować.

kopia zapasowa