Rozwiązania problemów ze skrzynkami IMAP


Parametry skrzynki pocztowej

Autoresponder może odpowiadać na wiadomości, tylko wtedy gdy zostanie prawidłowo dodana skrzynka, na którą trafiają wiadomości od klientów z pytaniami o przedmiot.

Najważniejsze pola:
 • e-mail - to adres skrzynki, który ma zostać dodany. Należy podać ten, na który przychodzą wiadomości od kupujących, czyli adres główny konta allegro.
 • hasło - należy podać hasło logowania do powyższej skrzynki. Jest to konieczne do zalogowania i sprawdzenia wiadomości wyłącznie od allegro. System loguje się przez szyfrowane połączenie, samo hasło jest również w zaszyfrowanej postaci.
 • użytkownik - dla popularnych serwisów takich jak wp, onet, czy interia będzie to adres e-mail używany do logowania. W przypadku gdy poczta jest na własnym serwerze, nazwa użytkownika może być inna, czyli np. krótki login.
 • host - te pole uzupełni się automatycznie domyślnymi danymi z domeny Twojego adresu e-mail. Host to adres serwera poczty, z którą będzie się łączyć asystent Allegro. Jeżeli jest inny, to należy wpisać poprawną wartość.


uzupełnione parametry

Dodatkowe pola:
 • serwer IMAP - te pole uzupełni się wartością domyślną po wstawieniu adresu e-mail. Jest to adres serwera poczty przychodzącej. W większości przypadków nie wymaga zmiany. Jeżeli używasz innej nazwy, to należy ją wstawić.
 • port IMAP - domyślna wartość to 993. Jeżeli autoresponder nie wysyła wiadomości do klientów, to należy sprawdzić w ustawieniach poczty jaki jest prawidłowy port. Ustawienia najłatwiej znaleźć wpisując w wyszukiwarce "imap [nazwa skrzynki]".
 • serwer SMTP - wartość tego pola również podstawi się automatycznie. Jest to adres serwera poczty wychodzącej. Tak samo jak w przypadku poczty przychodzącej zazwyczaj sprawdza się domyślny, który należy zmienić w razie potrzeby.
 • port SMTP - domyślna wartość to 587 i najczęściej nie trzeba jej zmieniać. Numer portu można sprawdzić w taki sam sposób jak port imap.

Trudności z dodaniem skrzynki Google

Dodanie większości skrzynek wiąże się z aktywacją na nich połączenia IMAP/SMTP i uzupełnieniem pozostałych pól domyślnymi wartościami. Oprócz aktywnego protokołu IMAP, konto Google musi wyrazić dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji. Taki dostęp jest wymagany dla wszystkich zewnętrznych aplikacji, których autorem nie jest Google. Jest to warunek konieczny do prawidłowego działania autorespondera. Równie ważne jest przyznanie dostępu do konta Google. Dzięki temu zewnętrzne aplikacje takie jak asystent allegro nie będą musiały przechodzić dodatkowej weryfikacji podczas logowania. Ten dostęp jest również wymagany dla wszystkich zewnętrznych aplikacji.

Wykonaj poniższe trzy kroki aby prawidłowo dodać skrzynkę:

1. Przejdź do poczty Gmail i włącz ustawienia:

ustawienia google

Następnie odszukaj Przekazywanie i POP/IMAP i włącz port:

uruchomienie imap

Zapisz zmiany.

2. W celu przyznania dostępu do mniej bezpiecznych aplikacji zaloguj się na konto Google, którego adres ma być dodany do asystenta i przejdź

https://myaccount.google.com/lesssecureapps

Na ekranie pojawi się krótka informacja oraz przełącznik, który należy ustawić na włączone.

dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji

3. Ostatni krok to przyznanie dostępu zewnętrznym aplikacjom do konta Google. Przejdź

https://accounts.google.com/b/0/DisplayUnlockCaptcha

i kliknij dalej. Pojawi się komunikat potwierdzający dostęp.

dostęp do konta google

Teraz skrzynka Gmail jest przygotowana do obsługi autorespondera asystenta Allegro. Instrukcja dodania skrzynki znajduje się tutaj.
Jeżeli po sprawdzeniu połączenia pojawi się komunikat o błędnej autoryzacji, to oznacza że jakaś zmiana nie została zapisana. Powtórz kroki od 1 do 3 i upewnij się, że parametry takie jak port IMAP oraz SMTP zostały wpisane (domyślnie są wyszarzone i zawsze trzeba je wpisać ręcznie).

Dodatkowe ustawienia poczty Onet

Po wpisaniu w ustawieniach asystenta Allegro danych logowania, należy sprawdzić czy są wypełnione prawidłowo porty i adresy serwerów.
 • Serwer IMAP: imap.poczta.onet.pl
 • Port IMAP: 993
 • Serwer SMTP: smtp.poczta.onet.pl
 • Port SMTP: 465
Jeżeli hasło, e-mail oraz nazwa użytkownika i powyższe dane są poprawne, a mimo to pojawia się komunikat o błędnych danych logowania, to należy wyłączyć firewall.
Przejdź do ustawień poczty onet, a następnie przewiń stronę na dół, do sekcji Firewall. Wyłącz system firewall swojej skrzynki.

firewall onet

Dlaczego mój autoresponder nie odpowiada?

Sprawdź w ustawieniach czy autoresponder jest włączony, oraz czy jest dodana właściwa skrzynka. Do systemu musi zostać dodana poczta, na którą trafiają pytania od klientów allegro. Istotne jest też sprawdzenie folderów, do których trafiają wiadomości od klientów. Należy zaznaczyć w ustawieniach wszystkie, które mają być sprawdzone pod tym kątem przez autorespondera asystenta Allegro.

foldery skrzynki

System odpowiada na wiadomość od klienta po 15 minutach, aby dać użytkownikowi chwilę na samodzielną odpowiedź. Maila wysyłamy wyłącznie do pierwszego pytania klienta o dany przedmiot, ponieważ tylko te są brane pod uwagę przez allegro przy ocenie sprzedaży.

Twoja opinia

Treść:
Podpis:
Adres email:
(nie będzie opublikowany)