Rejestracja
Logowanie
Spis treści:

Brak opłaty utrzymaniowej dzięki AleAsystent.pl

Opłaty za aukcje w allegro
W serwisie Allegro występują różne opłaty takie jak: prowizja od sprzedaży, wystawienie nowej aukcji, ochrona przesyłki czy dodatkowe opcje promowania. Wprowadzona została również dodatkowa opłata za utrzymanie aukcji. Zostanie policzona w przypadku gdy przez ostatnie 365 dni nie było ani jednej oferty kupna. Jest naliczana systematycznie, co 10 dni. Koszt utrzymania jednej aukcji to 5 do 15 groszy w zależności od kategorii przedmiotu. Uniknąć jej można gdy sprzedawca zakończy aukcję.
W jaki sposób łatwo ominąć opłatę?
W systemie AleAsystent.pl jest dostępna funkcja, dzięki której można automatycznie zakończyć oferty, w których przez ostatnie 11 miesięcy nie było żadnych ofert kupna. Dodatkowo sms allegro wznowi te aukcje w stosunku 1:1, zachowując wielowariantowość. Zmieni się tylko numer aukcji. W wiadomości e-mail przesłana będzie lista zakończonych i wymienionych ofert.

Włączenie tej opcji pozwoli na uniknięcie systematycznego naliczania opłat przez allegro, które w przypadku większej ilości aukcji może generować całkiem spore, niepotrzebne koszty. Raporty przesyłane mailowo pomogą kontrolować przebieg procesu. W jednym raporcie mieści się maksymalnie 20 aukcji, a w przypadku większej ilości wysyłamy kilka maili na raz.

Tą opcję można włączyć w ustawieniach.

omijacz opłaty allegro

Wystarczy zaznaczyć opcje, bez konieczności zapisywania zmian. Funkcja aktywuje się od razu.

Twoja opinia